Styrelsen

Anders Ejdeling
Anders Ejdeling
Ordförande
andersejdeling@yahoo.se

Kårordförande
Uppseglingsansvarig
Funktionärer - Postmottagare myndigheter
Äventyrare - Segelfartygen - Avdelningsledare
Linda Rilby
Linda Rilby
Avdelningsledare
linda.rilby@gmail.com

Vice kårordförande
Äventyrare - Segelfartygen - Avdelningsledare
Katja Häggmalm
Katja Häggmalm
Kassör
katja.haggmalm@medc.se

Kassör
Funktionärer - Bidragsombud, kårarkivarie, ombud Scoutshoppen
Stiftelsen - Kassör
Uppseglingsansvarig
Jan Henrik Sällström
Jan Henrik Sällström
Kårsekreterare
jh.sallstrom@gmail.com
031 912684; 070 286 5868
Sekreterare
Ansvariga avdelningsledare - Segelfartygen, tisdagar
Äventyrare - Segelfartygen - Ansvarig avdelningsledare
Madelen Ahlström
Madelen Ahlström

madelen.ahlstrom@vgregion.se
070-682 24 64
Styrelseledamot
Funktionärer - Stugfogde
Stiftelsen - Styrelsens representant
Julia Ekeblad
Julia Ekeblad
Skeppsgourméerna
julia.ekeblad@gmail.com

Styrelseledamot
Mats Emilsson
Mats Emilsson
Konvojen
mats.emilsson@a-sjo.se
0709 907 977
Styrelseledamot
Funktionärer - Båtfogde
Upptäckare - Konvojen - Avdelningsledare
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Skeppsgourmeerna, Rover
alexander.e.johansson@hotmail.com

Styrelseledamot
Utmanare - Skeppsgourméerna - Avdelningsledare
Funktionärer - Valberedning
Valberedning
Anders Genberg
Anders Genberg
Fiskarna, medlemsregistrerare
anders.genberg@medc.se
0730-97 17 79
Suppleant
Uppseglingsansvarig
Stiftelsen - Suppleant
Funktionärer - Medlemsregistrerare, IT-fogde
Upptäckare - Konvojen - Avdelningsledare
Marie Zwik
Marie Zwik
Konvojen, Skeppsgourméerna, Sjöfåglarna
marie.zwik@gmail.com
0735850587
Suppleant